121Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Mikrofon Ayarları Nasıl Yapılmalıdır?

Mikrofon Ayarları Nasıl Yapılmalıdır?

Merhabalar, SesliMana kullanıcıları bugün ki makalemiz de sesli chat sitelerinde mikrofon ayarları nasıl yapılır? sesli sohbet odalarında mikrofon ayarı nasıl yapılmalıdır? yazımızı sizlerle paylaşacağız.

Sesli sohbete başlamadan önce yapılması gereken ayarlardan biri de mikrofon ayarıdır.Sesli sohbette mikrofon ayarı nasıl yapılmalıdır?Sorusunu kısaca cevaplamak gerekirse; Bu ayarlar, genellikle günümüzde yoğun olarak kullanılan, XP, Windows 7,Windows 8, Windows 8,1 ve Windows 10 işletim sistemlerinin çoğun da aynı şekilde yapılmaktadır.Bu nedenle gösterilecek yol birçok kişinin işine yarayacaktır.

İlk olarak ''Başlat Menüsü'' ''Denetim Masası'' bölümüne giriş yapın.Bu bölümdeki ''Ses Ayarı'' girin ve açılan bölümdeki boş alana sağ tıklayın.Sonra, ''Devre dışı bırakılmış aygıtları göster'' butonuna tıklayın.Bu alan açılınca, ''Streo Mix'' aygıtının üzerine gelerek sağ tıklayın ve ''Etkinleştir'' deyin. Streomix aygıtını etkinleştirince, yine aynı böümde bulunan ''Mikrofon''un üzerine gelerek sağ tıklayın ve varsayılan iletişim aygıtı olarak seçin.Mikrofonu varsayılan iletişim aygıtı olarak seçtikten sonra konuşma yapılabilir.

Bu ayarlar yaptıktan sonra sesli Chat paneline girin.Panelde bulunan odalardan birine girerek konuşma butonuna tıklayın ve mikrofona çıkın.Karşı tarafa müzik dinletmek isterseniz, bilgisayarınızdaki müzik dosyalarınızı Winamp üzerinden çalın.Müzik dosyalarınız bulunmuyorsa, You tube'a girin ve istediğiniz bir parçayı seçerek çalmaya başlayın.Tüm işlemlerden sonra, aldığınız mikrofonun aktif olup olmadığını merak ediyorsanız, volume çubuğunun hareketine bakın.Hareketli ise diğer tarafa ses gidior demektir.Yaptığınız işlemlere rağmen,karşı tarafa ses gitmiyorsa, sesli Chat odasında yazılım yerinin üst kısmında buluna '' Tüm ayarlara tıklayın'' Daha sonra, ''Audio out put device'' ve onun altındaki kısmı '' Streo Mix '' yapın. O da olmazsa '' Speakers '' seçeneğini işaretleyin.

Bir önceki yazımız olan '' Kameralı Sohbet Nasıl Edilir? '' makalemizi de okumanızı öneririz.

27 Haz 2017 913 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder